Politika

Ilir Meta: Të çrrënjosim varfërinë nga Kukësi

Ilir Meta premtoi në Kukës se Aleanca për Shqipërinë Europiane do të mbështesë projektet që mbështesin projektet për të çrrënjosur varfërinë nga qyteti.

“Do të punojmë që Kukësi të jetë e ardhmja e të rinjve. Do të zgjidhim përfundimisht çështjen e ujit të pijshëm. Nuk do i ndajmë në demokratë e socialistë kuksianët. Për këtë arsye bëhen zgjedhjet lokale, për të zgjidhur problemet e përditshme”, tha Meta.

“Alternativa tjetër është shpif e shaj dhe kjo alternativë nuk sjell dot ujë në Kukës. Konflikti nuk sjell të mira për shqiptarët. Të votojmë për frymën e bashkëpunimit e për të zgjidhur problemet e Kukësit”, shtoi Meta.

Related Articles

Nje koment

  1. I GJITHE  FSHATI  KU KA JETUAR  ILIRI  VUAN PER BUKE … DHE  NE KUKES   META TREGON   …PERRALLA   …VOTONI NJE NJERI TE NDERSHEM QE NUK ESHTE  SHOKU I BERISHES  BASHES  METES RAMES …SE KETO 4  JANE NE KORRUPSION ..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button