Kosova

Jacobson: “Mos e dh… punën”, pati efekt

jacobson-quot-mos-e-dh-pun-euml-n-quot-pati-efekt_hdAmbasadorja amerikane në Kosovë, Tracey Ann Jacobson, ka folur për herë të parë për media që nga deklarata e saj e famshme”Mos e dhi punën”.

Ajo i tha Klan Kosovës, se i vjen keq nëse dikush është ndjerë i fyer nga fjalët e saj, por se sipas saj, ka ardhur koha, për porosi të tilla të forta.

Diplomatja shtoi se është vërejtur një ndryshim pas ligjëratës së saj te organizata”Fol” dhe mbase kjo bëri që blloku LVAN të heqë dorë nga kandidatura për kryekuvendarin.

Amerikanja numër një në Kosovë, tha se shpreson që këtë javë të ketë lëvizje sa i përket thirrjes së seancës konstituive, dhe zgjedhjes së kryetarit të Kuvendit.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button