Kosova

Jahjaga takoi ambasadorin e Britanisë Ian Cliff

jahjaga-takoi-ambasadorin-e-britanis-euml-ian-cliff_hdPresidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, priti sot në takim ambasadorin e Britanisë së Madhe në Kosovë, Ian Cliff, i shoqëruar nga koloneli David Jones, këshilltar ushtarak i Ministrisë së Mbrojtjes së Britanisë së Madhe në FSK.

Cliff dhe Jones i dhuruan Presidentes një shenjë të lulëkuqes, simbolit të Armëpushimit, që çoi në përfundimin e Luftës së Parë Botërore.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button