Sporti

Juventus- Buffon dhe Chiellini zgjasin kontratat

buffon_1_1024x7683-466x350Portieri Gianluigi Buffon dhe mbrojtesi Giorgio Chiellini, pjese e ekipit perfaqesues, kane zgjatur kontratat e tyre me Juventusin, beri te ditur te enjten klubi italian i futbollit.
Buffon, kapiten i nje ekipi, ku ai ka mbushur 36 vjeç dhe luan prej 14 sezonesh, ka zgjatur kontraten deri ne 2017. Chiellini, mbrojtes qendror, 30 vjeç, do te luaje me “bardhezinjte” deri ne 2018.
Juventus kryeson Serine A pas javes se 11-te me 28 pike, 3 me teper se AS Roma.
Ne Ligen e Kampioneve, Juventus eshte i 2-ti ne grupin A pas 4 javesh, pas Atletico Madrid.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button