Bota

Kërcënoi Obamën me lëndë toksike, dënohet me 18 vjet burg

obama1-320x229Një grua 36-vjeçare në Teksas, u dënua  me 18 vjet burg, pasi i kishte dërguar Presidentit të Shteteve të Bashkuara, Barak Obama dhe kreut të Bashkisë së Nju Jorkut një zarfe me ricin.

Shanon Riçardson, nënë e 6 fëmijëve, njëri prej të cilëve ka lindur në burg, më parë ka punuar edhe si aktore, duke luajtur në disa seri televizive amerikane, si “The Walking Dead” dhe “Vampire Diaries”.

36-vjeçarja ka thënë se nuk ishte ajo autore, por burri i saj, me të cilin marrëdhëniet nuk ishin të mira. Ajo u arrestua nga policia qershorin e kaluar, pasi tentoi të lidhte bashkëshortin e saj, i cili kishte kërkuar divorcin.

Ndërsa, në muajin dhjetor, Riçardson pranoi akuzat e ngritura ndaj saj, duke thënë e kishte blerë në internet lëndën për të prodhuar ricin, një toksinë që mund të shkaktojë bllokim të frymëmarrjes.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button