Sporti

Kolumbiani James Rodriguez, lojtari më i mirë i fazës së parë të botërorit

james-rodriguez-wallpaper Kolumbiani James Rodriguez eshte perzgjedhur nga FIFA si lojtari me i mire i fazes se pare te Boterorit 2014 ne futboll.
Klasifikimi eshte bere pas nje seri parametrash teknike si, pasimet, veprimet ne fushe, performanca etj. Nr. 10 kolumbian mori 9,79 pike kundrejt 10 te mundshmet, kroati Ivan Perisic (9,74) dhe braziliani David Luiz (9,69).
Rodriguez, 22 vjeç, luan me Monaco.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button