Bota

Koreja e Veriut lëshon dy raketa me rreze të shkurtër veprimi

KORE-V-RAKETA1Koreja e Veriut lëshoi dy raketa me rreze të shkurtër veprimi në det, njoftoi sot agjencia koreano jugoree lajmeve, Yonhap, një ditë para vizitës në Seul të presidentit kinez, Xi Jinping, i cili i dha prioritet Jugut mbi Veriun për udhëtimin e tij gadishull.
Pheniani ka kryer disa hedhje raketash këto ditët e fundit, mënyrë, sipas analistëve, për t’i treguar komunitetit ndërkombëtar irritimin dhe kapacitetin e tij të agresionit

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button