Kosova

Lirohet nga burgu Hilmi Kelmendi

Hilmi Kelmendi është liruar nga paraburgimi. Këtë e ka konfirmuar për Telegrafin Bashmir Xhemaj këshilltar i ministrit Enver Hoxhaj.

Ai ka thënë se Kelmendi është liruar sot nga qendra e mbajtjes dhe se tani është duke i kryer procedurat paraprake.

Xhemaj ka shtuar se Hilmi Kelmendi në orët e mbrëmjes pritet të arrijë në Kosovë.

Kelmendi është arrestuar të premten e kaluar në Beograd nga autoritetet serbe.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button