Politika

Majko: Shpresoj që Shqipëria të dalë e pastër nga skandali i Panamasë

Ish-kryeministri Pandeli Majko është politikani i parë që ka reaguar për skandalin e Panamës, që po ka zënë faqet e para në mediat botërore.

Ai shpreson që skandali ta nxjerrë të pastër Shqipërinë.

“Uroj që skandali i Panamasë të na nxjerrë sa më të pastër që të mos kemi probleme me ligjin. Kemi të bëjmë me të njëjtin spektër politik” tha Majko në komisionin parlamentar të Ligjeve, ku theksoi gjithashtu se çështja e parkut dhe ajo e dekriminalizimit ishte pengesa kryesore për miratimin e reformës në drejtësi.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button