Sporti

Mbrojtësi dhe kapiteni i Gjermanisë, Philipp Lahm, i jep fund karrierës ndërkombëtare

Philipp-Lahm-0062-525x350Mbrojtesi dhe kaiteni i ekipit perfaqesues gjerman, kampion i botes,  Philipp Lahm, 30 vjeç, ka vendosur qe t’i jape fund karrieres nderkombetare, beri te ditur te premten agjenti i lojtarit per agjencine SID, filial i AFP, çka konfirmon nje informacion te gazetes Bild.
Ky vendim merret, sipas Bild, nje jave pas fitores se Gjermanise te Kupes se botes, te dielen ne Brazil.

“Ky eshte momenti me i mire per mua” pas marrjes se titullit, deklaroi mbrojtesi i djathte, i cituar nga agjenti i tij, Roman Grill.
Lahm (113 seleksione, 5 gola) theksoi se largohet nga seleksioni “ne harmoni” edhe me Federaten Gjermane te Futbollit (DFB).
Philipp Lahm eshte konsidetuar si lider i seleksionit gjerman, duke patur marredhenie shume te mira me seleksionerin Joachim Löw.
Ai do ta vazhdoje karrieren me Bayern Munich, klubi me më shume tituj ne Gjermani, ku eshte nen kontrate deri ne 2018.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button