Ekonomia

Ministrja Felaj: Buxheti i shtetit 2015, së shpejti në Kuvend

2201-Gjate-konferences-se-Kryetareve-525x3504Qeveria pritet të depozitojë së shpejti në Kuvend buxhetin e shtetit të vitit 2015, i shoqëruar nga paketa fiskale. Kjo u bë e ditur sot nga ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Ermonela Felaj, gjatë mbledhjes së Konferencës së Kryetarëve.
E mbledhur mesditën e sotme nën drejtimin e kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta, dhe me praninë e ministres Felaj e të kryetarëve të grupeve parlamentare, Konferenca miratoi kalendarin trejavor të punimeve parlamentare për periudhën 31 tetor-21 nëntor.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button