Sporti

Miqësorja me Francën, De Biazi: Na duhet te ruajmë vlerat e lojës sonë

gdb-622x350Te premten ne oren 20.45, ne stadiumin “Route De Lorient” ne Rennes, do te luhet ndeshja miqesore France- Shqiperi, ne kuadrin e pergatitjeve per Euro 2016, qe do te organizohet ne France.
Trajneri i perfaqesueses shqiptare te futbollit, italiani Gianni de Biazi dhe kapiteni i saj, Lorik Cana, e kane vleresuar shume kundershtarin. Sipas De Biazit, Shqiperia do te zhvilloje dy miqesore luksi, me 14 nentor ne Renes kunder Frances dhe ne 18 nentor ne Genova kunder Italise.
“Jane dy ndeshje miqesore te nje niveli shume te larte ndaj duhet perqendrim dhe mjaft kujdes. Ne duhet te ruajme vlerat e lojes qe kemi prodhuar nepermjet ketij grupi lojtaresh”, eshte shprehur trajneri i perfaqesueses shqiptare.
Ndersa kapiteni Cana ka theksuar se “per ne e sidomos per lojtaret e rinj qe nuk kane shume histori ne kete grup, keto ndeshje jane shume te rendesishme, jo vetem se po luajmë kunder ekipeve dhe lojtareve me emer, por edhe sepse nepermjet tyre skuadra rritet dhe forcohet”.
Ekipi shqiptar eshte nisur sot drejt Frances dhe në orën 19:00 është parashikuar konferenca për shtyp e trajnerit të kuqezinjve Gianni De Biazi, ndërsa në 19:30 ekipi shqiptar do të stërvitet në stadiumin e Rennes.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button