Rajoni

Nimic sot takon Venizelosin

nimic-sot-takon-venizelosin_hdNdërmjetësuesi për çështjen e emrit të Maqedonisë, Metju Nimic do të takojë sot në Athinë ministrin e Jashtëm grek, Evangelos Venizelos.

Për momentin nuk ka informacione nëse Nimici do të takojë apo jo edhe krerë të tjerë të shtetit grek.

Nimic dje ishte në Shkup, ku takoi kryeministrin Gruevski, presidentin Ivanov, ministrin e Jashtëm Nikola Popovski dhe negociatorin e ri të emrit të Maqedonisë në SHBA, Vasko Naumovski.

Negociatori Nimic u shpreh në Shkup se vendet kanë identitetin e tyre dhe se ai nuk do të merret me këtë çështje, por se për të me rëndësi është të gjendet zgjidhje për emrin e shtetit.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button