Rajoni

Një tërmet 4,1 ballë Rihter godet qendrën e vendit

sss32Një tërmet me magnitudë 4,1 ballë të shkallës Rihter goditi dje në mbrëmje qytetin Lamia, në Greqinë Qendrore, sipas Institutit të Gjeodinamikës në Athinë. Epiqendra  e goditjes ishte në rajonin ndërmjet Karpenisit, Sperhiadas dhe Lamias.Nuk ka ende të dhëna për të plagosur apo për dëme materiale. Dje pasdite, ky institut regjistroi edhe goditje të parë me fuqi të njëjtë, në perëndim të qytetit Lamia

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button