roze

Nominimet për MTV Music Awards 2015

Miley Cyrus do të jetë mikpritësja e MTV Music Awards e këtij viti, ngjarje që do të zhvillohet më 30 gusht. Dy vite pas kërcimeve të saj provokative nëpër botë, Cyrus rikthehet në MTV Video Music Awards që aktualisht ka bërë të ditur dhe nominimet për këtë vit.

Ndërsa vitin e kaluar MTV përdori Snapchat për të publikuar emrat, këtë vit është zgjedhur Radio Beats 1 i Apple Music.

Më poshtë dhe disa nga nominimet kryesore për ceremoninë, që vazhdojnë të publikohen në Beats 1:

Bashkëpunimi më i mirë
Mark Ronson featuring Bruno Mars, “Uptown Funk”
Taylor Swift featuring Kendrick Lamar, “Bad Blood”
Ariana Grande featuring The Weeknd, “Love Me Harder”
Jessie J featuring Ariana Grande and Nicki Minak, “Bang Bang”
Wiz Khalifa featuring Charlie Puth, “See You Again”

Video më e mirë me mesazh social
Jennifer Hudson, “I Still Love You”
Colbie Caillat, “Try”
Big Sean, “One Man Could Change the World”
Rihanna, “American Oxygen”
Wale, “The White Shoes”

Video më e mirë Hip- Hop
Fetty Wap, “Trap Queen”
Nicki Minaj, “Anaconda”
Kendrick Lamar, “Alright”
Wiz Khalifa featuring Charlie Puth, “See You Again”
Big Sean featuring E-40, “I Don’t F-ck With You”

Video më e mirë Rock
Hozier, “Take Me to Church”
Fall Out Boy, “Centuries”
Florence and the Machine, “Ship to Wreck”
Walk the Moon, “Shut Up and Dance”
Arctic Monkeys, “Why’d You Only Call Me When You’re High?”

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button