Politika

Rama: Del nga balta dhe errësira ura e famshme e Goricës në Berat

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar sot nëpërmjet një postimi me foto në rrjetin social “Facebook” se, ka përfunduar rikonstruksioni i urës së famshme të Goricës në Berat.

uraDuke e cilësuar si një xhevahir të trashëgimisë sonë kulturore, Kryeministri Rama shkruan se kjo urë ka dalë nga balta disametroshe dhe errësira ku ishte zhytur për njëzet vjet.

Ura e Goricës në Berat
Ura e Goricës në Berat

“Del nga balta disametroshe dhe errësira ku ishte zhytur për njëzet vjet ura e famshme e Goricës në Berat, një tjetër xhevahir i trashëgimisë sonë kulturore ‪#‎RILINDJE”, shkruan Kryeministri Rama në postimin e tij.

Related Articles

Nje koment

  1. RAMA NUK VJEN PRANVERA VETEM E NJE LULE .. BEJ PUNE TE MIRE SHIKOJ RRUGET NE VLORE NE DURRES NE TIRANE .UNAZA E TIRONES ESHTE LENE PERGHYSEM PAPUNESIA ESHTE SI NE KOHEN E BERISHES…. KORRUPSIONI ESHTE SI ME BERISHEN GJIKA MZIU KATNARI I DURRESIT JANE JASHTE ..PRANDAJ MOS FLUTURO ME PRAS NE BYTHE … KUR TE RREGULLOSH KETE GJERA HAPE GOJEN ..MBAJI PREMTIMET DHE POPULLI DO TE BEJE CONFIENCE ..BESIM MERCI

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button