Politika

Rama dhe Vuçiç takojnë shqiptarët e Luginës së Preshevës

Dy homologët, kryeministri Edi Rama dhe Aleksandër Vuçiç, kanë takuar sot shqiptarët e Luginës së Preshevës. Gjatë fjalës së tij kreu i qeverisë shqiptare theksoi se takimi ka pasur në fokus të tij shkëmbimin e hapur dhe miqësor të pikëpamjeve të gjithsecilit prej të pranishmëve. Me anë të një mesazhi në rrjetin social ‘Twitter’, Rama pohim se janë marrë angazhimet konkrete për të ecur para.

“Nje shkembim i hapur po miqesor pikepamjesh mes shqiptareve te Lugines Presheves dhe km Vuçiç! Angazhime konkrete per të vazhduar perpara ”, citohet në mesazhin e tij. Prej dy ditësh kryeministri Edi Rama ndodhet në Serbi ku po merr pjesë në Forumin Ekonomik në Beograd.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button