Politika

Rama: Takim dypalësh me homologun kinez për zgjerim të bashkëpunimit ekonomik

Kryeministri Edi Rama paralajmëroi sot për një takim dypalësh me Kryeministrin e Kinës gjatë punimeve të samiti mes Kinës dhe vendeve të Europës Qendore dhe Lindore që po zhvillohet në Beograd.

Rama-ne-Beograd1Në rrjetin social “Facebook” Rama shkruan: Për pak minuta takimi dypalësh me kryeministrin e Kinës për platformën tonë për zgjerimin e bashkëpunimit ekonomik.

Në ditën e parë të punimeve, kryeministri kinez Li Keqiang premtoi 10 miliardë dollarë për vendet e rajonit, për investime kryesisht në infrastrukturë.  Gjatë qëndrimit në Beograd, Rama do të ketë takime edhe me homologët të tjerë të vendeve të Europës Qendore dhe Lindore

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button