Politika

Rama takon kryebashkiakët e rinj. Mungojnë të zgjedhurit e djathtë

Kryeministri Edi Rama takoi të hënën kryebashkiakët e rinj të dalë nga zgjedhjet e 21 Qershorit. Në takim mungonin të zgjedhurit e djathtë, përveç kryebashkiakut të Përmetit dhe atij të Dropullit.

“Mungesa e kryebashkiakëve të djathtë është dëm i drejtpërdrejtë në punën e tyre. Jemi në kushte të jashtëzakonshme, pasi puna ka përgjegjësi dhe është e domodoshme të harmonizohen hapat në funksion të një tranzicioni jo të lehtë të kalimit në 61 njësitë e reja vendore”, tha Rama.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button