Politika

Rama uron shqiptarët për ditën e Pavarësisë

Kryeministri Edi Rama uroi të gjithë shqiptarët për festën e Pavarësisë.

flamuri2-350x129Në një postim në rrjetin social ‘facebook’, Rama shkruan “Gëzuar të gjithëve festën e Pavarësise së Shqipërisë”.

Ndërsa ka informuar edhe rreth organizimit që do të zhvillohet nesër mbrëma për natën e bardhë. “Festivali i parë i Dritave në Shqipëri ndez nesër mbrëma Tiranën”, shkruan ai. Shqipëria feston sot 102 vjetorin e pavarësisë.

Presidenti Bujar Nishani, Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, Kryeministri Edi Rama, si dhe përfaqësues të tjerë të kabinetit qeevritar do të udhëtojnë sot drejt Vlorës, ndërsa kryetari i PD-së njëkohësisht dhe kreu i bashkisë së Tiranës do të jetë pjesëmarrës në ceremonitë që do të zhvillohen në kryeqytet.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button