Sporti

Rooney: Dua të bëhem kapiten i United

rooney-dua-t-euml-b-euml-hem-kapiten-i-united_hdYlli i Manchester United, Wayne Rooney, dëshiron që të bëhet kapiten i klubit, por këmbëngul se ai do të respektojë vendimin e Van Gaal nëse e zgjedh dikë tjetër.

Rooney është i bindur se mund të përmirësohet forma e United këtë sezon nën drejtimin e Van Gaal, por ai ka shprehur hapur dëshirën për t’u bërë kapiteni i ekipit.

“Natyrisht se ne mund ta fitojmë titullin. Sezoni i kaluar ishte i keq, ne e dimë këtë, por ne jemi të bindur se do të përmirësohemi. Ne duhet të besojmë se mund të fitojmë titullin”.

“Natyrisht se dua të jem kapiten, por ky është vendimi i menaxherit se kë e zgjedh ai. Ai dëshiron të punojë me lojtarët e më pas ta zgjedhë kapitenin”.

“Nuk mendoj se do të zgjedhë kapitenin vetëm ashtu. Do të shikoj mirë dhe do të marrë vendimin brenda pak javësh”, ka thënë Rooney.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button