Amerika

SHBA, gjendet i vdekur bosi i Wall Street, arrestohet i biri

Gjendet i vdekur në banesën e tij në New York një ndër financierët më të njohur të Wall Street. Mediat në SHBA bëjnë të ditur se themeluesi i “Wainscott Capital Partners”, Thomas Gilbert është vrarë nga djali i tij 30-vjeçar, Thomas Gilbert junior, i cili është ndaluar nga policia.
C_4_articolo_2087941_upiImageppTrupi i pajetë i bosit të Wall Street u gjet nga bashkëshortja e tij, pak orë pasi ishte vrarë. Sipas hetimeve të para, dyshohet se vrasja ka ndodhur pas një konflikti për para mes babait dhe djalit.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko gjithashtu
Close
Back to top button