Rajoni

Shesheli paralajmëron rrëzimin e Qeverisë serbe

Lider i SRS (Partisë radikale serbe) Vojislav Sheshel të cilin Tribunali i Hagës e liroi kusht kohë më parë, thotë se radikalët nuk do ta rrëzojnë me dhunë Qeverinë por vetëm me demonstrata.

shesheli-paralajm-euml-ron-rr-euml-zimin-e-qeveris-euml-serbe_hd“Nuk do ta rrëzojmë me dhunë por me metoda jashtëparlamentare, demonstrata, mitingje”, ka thënë Sheshel për Nashe novine, transmeton Koha.net.

Ai ka shtura se ndoshta dhe “nuk do të ketë nevojë” se “ndoshta ajo do të rrëzohet vetë” pasi ka konsideruar se ka krizë në Qeveri duke përkujtuar se kryeministri Aleksandar Vuçiq ka paralajmëruar se në janar do të ndërrojë disa ministra.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button