Rajoni

Srebrenicë, kryeministri serb Vuçiç goditet me gurë në fytyrë; i thyhen syzet

Mediat serbe raportojnë se kryeministri Aleksandar Vuçiç është qëlluar me gurë gjatë kohës që po vendoste lule në memorialin për viktimat e Srebrenicës.

Televizioni shtetëtor serb raporton se incidenti u shënua kur kryeministri serb po vendoste lule në memorial, dhe u shoqërua më fishkëllima.

“Një grup njerëzish filluan të hedhin gurë dhe të fyejnë. Gjatë incidenteve Vuçiç u godit me një gurë në kokë. Delegacioni i Serbisë më pas u largua përmes turmës nga Potocari”, raporton RTS.

Nga pamjet duket se kryeministri serb është qëlluar në kokë dhe i janë thyer edhe syzet.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button