Sporti

Sulmuesi Kane e menaxheri Koeman, më të mirët e muajit në kampionatin anglez

Futbollisti i Totttenham, Kane dhe menaxheri i Southampton, Koeman, jane më të mirët e muajit në kampionatin anglez.

MANCHESTER-CITY-TOTENHAM-1-526x350Futbollit i muajit në Premierligë është zgjedhur sulmuesi i Tottehamit, Harry Kane. Ky i fundit po kalon nje një formë të jashtëzakonshme me skuadrën londineze.

Ndersa çmimi i trajnerit me te mire te muajit i ka shkuar menaxherit të Southampton, holandezit Ronald Koeman. Ky i fundit arriti që te mposhtë Manchester Unitedit dhe Arsenalin.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button