Teknologji

Telefonat më të mirë të 2014? Cili ju pëlqen më shumë?

Lehtësisht mund të thuhet se çdo vit ka qenë viti më i mirë në historinë e telefonave të mençur – sepse kështu punon teknologjia. Por viti 2014 ka qenë edhe më i veçantë. Ky ishte një vit i cili pati një rrjedhë e vazhdueshme të telefonave të avancuar mobil, që ofrohen në ngjyra, madhësi dhe çmime të ndryshme.

telefonat-m-euml-t-euml-mir-euml-t-euml-2014-cili-ju-p-euml-lqen-m-euml-shum-euml_hdIshte një vit për ndryshim të strategjisë së kompanive. Për shembull, Samsung më në fund i dha fund mbështjellësit të plastikës së lirë dhe metalit të rreme, ndërsa edhe Apple u përkul dhe ofroi modelet e reja të iPhone, me ekrane më të mëdha mëdha.

Ndërkohë, HTC dhe LG kanë prodhuar disa modele interesante, e Nokia dorëzoi frerët e markës Lumia tek Microsoft. Ishte edhe kompania kanadeze BlackBerry që solli një model të çuditshëm të telefonit, dhe me siguri se e dini se bëhet fjalë për BlackBerry Passport.

Por cilat ishin 10 telefonat më të preferuar të 2014? Cili ju pëlqen juve më shumë?

  • iPhone 6 – ose telefoni më i hollë i Apple deri më sot
  • HTC One M8 – pasardhësi i M7, me ekranin Full HD në 5 inç
  • LG G3 – telefoni me rezolucionin dy herë më të madh sesa të rivalëve të tij
  • Moto X – telefoni me mbështjellësin prej druri, që të hënën lirohet edhe më shumë
  • Samsung Galaxy Note 4 – fableti më special në Android (ekran Quad HD)
  • iPhone 6 Plus – modeli i iPhone me ekranin më të madh ndonjëherë
  • One Plus One – vlera më e mirë për paratë, telefon i lirë me performanca të mira
  • Samsung Galaxy Alpha – me dizajn të ri metalik
  • Nokia Lumia 930 – sjell kamerën me 20 megapiksel
  • BlackBerry Passport – identiteti i ri i BlackBerry që quhet pasaportë

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button