Rajoni

Telefonatë Vucic-Merkel: Gjithçka për stabilitet në rajon

vucic-merkelMediat serbe raportojne se kryeministri Vucic ka zhvilluar nje bisede telefonike me kancelaren gjermane Angela Merkel.

“Kryeministri i Serbise garantoi Merkelin se pavaresisht incidentit te ndodhur ne Beograd gjate ndeshjes me Shqiperine, Serbia eshte e gatshme te beje gjithcka per stabilitet ne rajon” – njofton B92.

“Pavarësisht incidenteve sa I takon ndeshjes së futbollit do të bëjmë gjithçka për të ruajtur stabilitetin ekonomik dhe politik, sin ë Serbi ashtu edhe në rajon” ka informuar zyra e shtypit e kryeministrit Vuçiç.

Vuçiç e Merkel kanë rënë dakord “që krijimi i një mjedisi të mirë është një kusht i rëndësishëm për përmirësimin e bashkëpunimit ekonomik bilateral” thuhet në deklaratë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button