Kosova

Thaçi : Shqipërisa feston me perspektivë të qartë europiane

Kryeministri në detyrë, Hashim Thaçi, tha sot se “Shqipëria sot feston 102 vjetorin e pavarësisë, me pozicionin më të mirë politik, diplomatik dhe perspektivë të qartë europiane”.
Kryeministri-i-Kosoves-Hashim-Thaçi-ARKIV-524x350123Në një postim në rrjetin social Facebook, Thaçi shkruan se “sot bashkatdhetarët tanë kudo që jetojnë festojnë një ngjarje të madhe historike, Ditën e Flamurit, Ditën e Pavarësisë së Shqipërisë. Kjo ngjarje ka frymëzuar dhe kultivuar gjerësisht ndjenjën dhe idenë e lirisë për vite me radhë edhe në viset e mbetura jashtë Shqipërisë së 28 nëntorit 1912. Gjithë qytetarëve shqiptarë, kudo që jetojnë, urime Dita e Flamurit Kombëtar, urime Dita e Pavarësisë së Shqipërisë”.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button