Sporti

Tony Parker, basketbollisti më i mirë evropian i 2013

0802-Basketbollisti-Tony-Parker-376x350Basketbollisti francez, Tony Parker, i cili luan ne NBA me ekipin San Antonio Spurs, ka marre trofeun e lojtarit me te mire evropian te vitit 2013 nga sekretari i pergjithshem i FIBA-Europe, Kamil Novak.
Ekipi i tij i Spurs shkoi deri ne finalen e NBA 2013, duke e humbur perballe Miami Heat. Ne sezonin tjeter, Parker dhe Spurs moren revanshin duke dominuar ndaj Miami gjate 5 ndeshjeve te finales.
Kampionet e NBA do te debutojne kete sezon duke mbrojtur titullin e tyre me 28 tetor.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button