Teknologji

Top videot e vitit 2014 në YouTube!

YouTube  ka publikuar listën e videove më trendi të vitit 2014, dhe në maje të videove kryesore të kësaj liste gjendet ajo e merimangës mutante nga Polonia.

top-videot-e-vitit-2014-n-euml-youtube_hdVideoja është shikuar më shumë se 100 milionë herë, edhe pse për të arritur në listën e YouTube, Google ka llogaritur numrin e shikimeve, shpërndarjen e videos, komentet dhe pëlqimet.

Lista e plotë e videove të YouTube përfshin edhe lakimin e iPhone 6 Plus, garën në rep mes Superman dhe Goku, dhe jo vetëm kaq. Në listën e dytë të YouTube janë edhe videot më të famshme muzikore.

YouTube Top Trending 2014:
1. Mutant Giant Spider Dog (SA Wardega) by SA Wardega
2. Nike Football: Winner Stays. ft. Ronaldo, Neymar Jr., Rooney, Ibrahimović, Iniesta & more by Nike Football
3. FIRST KISS by Tatia PIlieva
4. The Voice IT | Serie 2 | Blind 2 | Suor Cristina Scuccia – #TEAMJ-AX by TheVoiceOf Italy
5. iPhone 6 Plus Bend Test by Unbox Therapy
6. Bars & Melody – Simon Cowell’s Golden Buzzer act | Britain’s Got Talent 2014 by Britain’s Got Talent
7. Budweiser Super Bowl XLVIII Commercial — “Puppy Love” by Budweiser
8. Devil Baby Attack by DevilsDueNYC
9. Goku vs Superman. Epic Rap Battles of History Season 3. by ERB
10. 10 Hours of Walking in NYC as a Woman by Street HarassmentVideo
Next up on the top 10s was music videos, something that’s as much a part of YouTube as the SloMo Guys.

 Videot më të famshme muzikore 2014:
1. Katy Perry – Dark Horse (Official) ft. Juicy J
2. Enrique Iglesias – Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona
3. Shakira – Can’t Remember to Forget You ft. Rihanna
4. Shakira – La La La (Brazil 2014) ft. Carlinhos Brown
5. Jason Derulo – “Wiggle” feat. Snoop Dogg (Official HD Music Video)
6. Iggy Azalea – Fancy (Explicit) ft. Charli XCX
7. Sia – Chandelier (Official Video)
8. Taylor Swift – Shake It Off
9. Meghan Trainor – All About That Bass
10. Nicki Minaj – Anaconda

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button