Kronika

Tropojë, asgjësohen 2 mijë rrënjë kanabis, në kërkim autori

Policia e Tropojës ka sekuestruar 2 mijë rrënjë kanabis sativa të kultivuar në gota plastike.

Në sajë të operacionit të koduar “Kërrnaja”  bima narkotike është gjetur në këtë fshat. Autori i dyshuar është identifikuar dhe policia po punon për kapjen e tij.

Bimët narkotike  u asgjesuan në vend me anë të djegies ku një pjesë  e tyre janë marrë në cilësinë e provës materiale.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button