Politika

Vizita e Papës, Rama: Ja skena ku do të mbahet mesha e posaçme

rama-sheshi-Nene-Tereza-466x350Kryeministri Edi Rama ka  çel ditën me një postim në rrjetin social duke sjellë për shqiptarët skenën historike në sheshin “Nënë Tereza” tashmë të rikonstruktuar ku do të pritet Papa Françesku dhe do të japë meshën e posaçme për shqiptarët.

“Skena e ngjarjes historike të 21 shtatorit, prej ku Papa Françesku do të japë meshën e posaçme dhe të shumëpritur” shkruan Rama.

Më 15 qershor, Kryeministri Edi Rama bëri publike ngjarjen e madhe të vizitës së Papa Françeskut në Shqipëri, në datën 21 shtator të vitit 2014

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button