Teknologji

Zbulohet sot iPhone 6, iOS 8 dhe surpriza të tjera, eventi LIVE

ios-8Kompania amerikane Apple prezanton pas pak orësh produktet e saj më të reja, iPhone 6 dhe sistemin operativ iOS 8.

Një video që gjeni në fund të këtij shkrimi, sjell detaje krahasimore të ilustruara të iPhone 5S me të riun 6.

Gjithçka është gati për ceremoninë që do të mbahet në një sallë me 2400 ndenjëse në qytetin gjigant të teknologjisë Cupertino.

Mediat ndërkombëtare raportojnë se sipas orës në Kaliforni iPhone 6 do të prezantohet në orën 10 paradite, ndërsa sipas orës lokale në Shqipëri, në 19:00.

Eventin live mund ta ndiqni duke klikuar këtu.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button