Home / Kosova (page 489)

Kosova

Ivanovic nesër para drejtësisë

Lideri i Iniciativës Qytetare ‘SDP’ Oliver Ivanoviq, do të paraqitet të martën për herë të parë para Gjykatës Themelore në Mitrovicë, rreth aktakuzës e cila e ngarkon për vepra të rënda penale të kryera ndaj shqiptarëve gjatë vitit 1999 dhe ...

Read More »

Vendi drejt zgjedhjeve të reja?

Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka vendosur në favor të lëndës së PDK-së, duke anuluar kështu zgjedhjen e Isa Mustafës kryetar të Kuvendit të Kosovës. Ky vendim që vjen një ditë pas seancës dëgjimore të kërkuar nga përfaqësuesja e grupit LDK-AAK-Nisma, ...

Read More »

Kolona të gjata në Vërmicë

Në pikëkalimet kufitare Kosovës-Shqipëri, sot në orët e para të mëngjesit janë krijuar kolona të gjata të veturave. Kolonat u krijuan rreth orës 05:00 të mëngjesit dhe ishin deri në një kilometër. Ato janë krijuar për shkak të numrit të ...

Read More »