Home / Presidenciale

Presidenciale

Nishani humb gjyqin me Veliajn

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka humbur betejën ligjore kundër kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj, të cilin e akuzon se ka shpifur ndaj tij. Bëhet fjalë për një deklaratë të dhënë një vit më parë nga kryebashkiaku Veliaj, sipas të ...

Read More »

Rama-Basha te Nishani

Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha janë duke biseduar në zyrën e Presidentit Bujar Nishani. Takimi i thirrur nga kreu i shtetit filloi në orën 10:00, pas mbërritjes në Presidencë të Edi Ramës dhe Gramoz Ruçit ...

Read More »