Home / Bota / Amerika

Amerika

8.3 miliard dollarë për të luftuar COVID-19

Senati amerikan pritet të miratojë të enjten (sot) projektligjin emergjent për 8.3 miliardë dollarë për të luftuar virusin COVID-19, ndërsa pritet nënshkrimi i menjëhershëm në ligj nga Presidenti Donald Trump. Dhoma e Përfaqësuesve e miratoi të mërkurën projektligjin në fjalë. ...

Read More »

Joe Biden kryeson në votimet e së martës

Gara për emërimin presidencial të Partisë Demokrate është konsoliduar nga një garë e më shumë se 20 kandidatëve ne një konkurrencë në thelb mes dy burrave pas rezultateve të mira të së martës për ish-nënpresidentin Joe Biden dhe senatorin nga ...

Read More »