Home / Bota

Bota

Erdoğan pret Sekretarin Amerikan të Shtetit, Tillerson

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, priti Sekretarin Amerikan të Shtetit, Rex Tillerson, në kompleksin presidencial në kryeqytetin e Turqisë, Ankara, raporton Anadolu Agency (AA). Takimi Erdoğan-Tillerson zhvillohet i mbyllur për mediumet. Tillerson është duke qëndruar në një vizitë pune ...

Read More »

Debat i ashpër edhe në CDU

Pas negociatave dhe vendimit për krijimin e koalicionit të madh, nuk ka qetësi as në CDU. Tani po kontestohet ndarja e posteve, madje edhe vetë kancelarja Merkel.Në CDU “ekziston një dëshpërim” i madh lidhur me vitet e ardhshme, thotë shefi ...

Read More »