Home / Bota / Grushte mes deputetëve të UKIP, Steven Woolfe në rrezik për jetën

Grushte mes deputetëve të UKIP, Steven Woolfe në rrezik për jetën

Eurodeputeti britanik Steven Woolfe, favorit për udhëheqjen e ekstremistëve të UKIP, ndodhet në rrezik për jetën.

Woolfe, i cili një ditë më parë mbushi 49 vjeç, ka humbur ndjenjat pas një sherri të dhunshëm që shpërtheu gjatë një mbledhjeje të euro-skeptikëve.

“Ndihem thellësisht i trishtuar për faktin se pas një përplasjeje gjatë një mbledhjeje të deputetëve të UKIP këtë mëngjes, Steven Woolfe ka pësuar një kolaps dhe është dërguar në spital. Gjendja e tij është serioze”, ka deklaruar eksponenti i partisë, Nigel Farage në një email dërguar zëdhënësit të tij.

Farage rimori dje drejtimin e përkohshëm të partisë, pas dorëheqjes së lideres Diane James, vetëm 18 ditë nga zgjedhja.

Leave a Reply

%d bloggers like this: