Home / Kosova / Ivan Todosijeviq emërohet ministër i Administrimit të Pushtetit Lokal

Ivan Todosijeviq emërohet ministër i Administrimit të Pushtetit Lokal

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka marrë vendim për emërimin e Ivan Todosijeviq, në detyrën e ministrit të Administrimit të Pushtetit Lokal.

Me këtë rast, kryeministri Mustafa ka pritur në takim Todosijeviqin dhe shefin e Grupit Parlamentar të Listës Serbe në Kuvendin e Kosovës, Sllavko Simiq, thuhet në njoftimin e Qeverisë.

Ndërkaq, Mirjana Jevtiq, është emëruar në postin e zëvendësministres së Punës dhe Mirëqenies Sociale.

Leave a Reply

%d bloggers like this: