Home / Rajoni / Maqedonia / Vdes edhe personi që qëlloi mbi Hazbi Idrizin

Vdes edhe personi që qëlloi mbi Hazbi Idrizin

Ministria e Punëve të Brendshme përmes një kumtese njofton se personi A.Q (53) i cili sot qëlloi për vdekje kryetarin e Komunës së Bogovinës, Hazbi Idrizi, nuk ka arritur t’u mbijetojë plagëve dhe ka ndërruar jetë në klinikat e Shkupit, njofton Telegrafi Maqedoni.
Q.A pasi qëlloi disa herë me armë zjarri mbi kryetarin e Bogovinës, ai vendosi edhe të vetëvritet. Dëshmitarët kanë arritur që të gjallë ta dorëzojnë në Qendrën për urgjencë në Shkup, mirëpo nuk ka rritur t’u mbijetojë plagëve dhe ka ndërruar jetë.

Leave a Reply

%d bloggers like this: