Home / Kosova / Mikullovci ia lëshon vendin Kadri Veselit, Vetëvendosje dhe LDK largohen nga salla

Mikullovci ia lëshon vendin Kadri Veselit, Vetëvendosje dhe LDK largohen nga salla

Momentin kur kryesuesi i Kuvendit, Adem Mikullovci, thirri të zgjedhurin për Kryetar të Kuvendit, Kadri Veselin, ta marrë fjalën, Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK largohen nga salla e seancës, raporton Express.

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe  Lëvizja Vetëvendosje janë larguar nga salla e seancës së Kuvendit e cila është duke vazhduar. Pasi kryesuesi i Kuvendit, Adem Mikullovci, e thirri Kadri Veselin, të zgjedhurin me 62 vota për pozitën e Kryetarit të Kuvendit, këto parti lëshuan sallën.

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: