Home / Kuriozitete (page 20)

Kuriozitete

Identifikohet gjeni që shuan kancerin

Mjekësia ecën përpara në parandalimin e kancerit. Disa shkencëtarë  italianë pretendojnë se janë të aftë që të identifikojnë gjenin që është i prirur të akthet në kancer dhe ta zhdukin atë. Studiuesit  e Institutit ‘ Humanitas Rozzano’ me seli në ...

Read More »