Home / Sporti / Sylvinho nis të skicojë formacionin, çfarë provoi në stërvitjen e të mërkurës

Sylvinho nis të skicojë formacionin, çfarë provoi në stërvitjen e të mërkurës

Kështu disa porte, trajneri Brazilian bëri një ndarje paraprake të skuadrës në dy formacione, duke dhënë edhe një ide mbi 10-shen që synon të aktivizojë nga fillimi.

Kështu me jelekë luajtën Veseli në të majtë të mbrojtjes, Kumbulla e Mihaj në qendër dhe Baliu në të gjithë. Në mesfushë u provuan treshja Gjasula, Abrashi e Ramadani, ndërfsa në sulm Mehmneti e Uzuni në krah, me Cikalleshin në qendër.

Natyrisht bëhet fjalë vetëm për një provë të trajnerit brazilian, që do të ketë mundësi të shohë nga afër futbollistët edhe për 5 seanca të tjera deri të dielën, në mënyrë që të ketë mendje për formimin që do të ketë në fushë në Poloni.

Kombëtarja shqiptare do të qëndrojë e grumbulluar në Tiranë deri në mëngjesin e dielës, kur edhe do të fluturojë drejt Varshavës, për ndeshjen e parë eliminatore.

Leave a Reply

Your email address will not be published.