Teater

Aktorja greke shkëlqen në rolin e virgjëreshës shqiptare

Aktorja e njohur greke Parthenopi Bouzouri ka shkëlqyer në skenën e Festivalit të Athinës.

Nën regjinë e Enke Fezollarit vepra e dramatizuar nga romani i Elvira Donesit do të ngjallte interes tek publiku.

Aktorja Bouzouri duket e gjitha e shëndrruar në rol. Këtë gjë e tregojnë dhe fotot e marra nga shfaqja.

Vetëm një muaj më parë ajo bashkë me regjisorin Fezollari dhe ekipin e shfaqjes udhëtuan drejt Shkodrës për tu njohur nga afër me një histori të tillë.

Related Articles

Comente

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button