Sporti

Arbeloa në planet e Arsenalit

arbeloa-n-euml-planet-e-arsenalit_hdArsenal është duke përcjellë mbrojtësin e Real Madridit, Alvaro Arbeloa.

AS njofton se Topçinjtë mund të bëjnë një ofertë befasuese për futbollistin spanjoll, pasi janë në kërkim të lojtarëve defensivë.

Arsene Wenger tashmë ka transferuar Mathieu Debuchy dhe Calum Chambers, mirëpo dëshiron që t’i ketë lojtarët për të gjitha pozitat në fazën e mbrojtjes.

Arbeloa konsiderohet si zëvendësues i Thomas Vermaelen, i cili pritet të largohet nga Emirates.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button