Bota

Ashton Carter merr postin e drejtuesit të Pentagonit

Presidenti amerikan, Barack Obama do të njoftojë sot emërimin e Ashton Carter në krye të Pentagonit duke zëvendësuar Chuck Hagel, theksoi një zyrtar amerikan.

ashtonI njohur për spontanitetin e tij në të folur, Carter, 60 vjeç, është një njohës i mirë i mistereve të Pentagonit dhe ka qenë numri dy i Pentagonit në vitet 2011-2013.

Shtëpia e Bardhë njoftoi 10 ditë më parë largimin e Chuck Hagel duke këmbëngulur mbi nevojën e një rinovimi në krye të Ministrisë së Mbrojtjes

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button