Politika

Balla për “martesën” djathtas të LSI-së: Aleanca jonë do fitojë në 2017

Nënkryetari i Partisë Socialiste, Taulant Balla ka komentuar sot deklaratat e kryeministrit Edi Rama, për koalicionin qeveritar PS­LSI.

Në një deklaratë për gazetarët, Balla tha se nuk ka gjasa për një ‘rimartesë’ LSI­-PD. Balla ndau të njëjtin qëndrim me kryeministrin Rama kur tha se kjo aleancë do të vazhdojë, duke çuar në fitore të zgjedhjeve parlamentare 2017.

Kryeministri Edi Rama deklaroi dje se nuk ka asnjë arsye pse PS-­ja dhe LSI-­ja të mos vazhdojnë të projektojnë të ardhmen e koalicionit në zgjedhjet e vitit 2017.

Në një intervistë për “Tv Klan”, kreu i Qeverisë u shpreh se nëse Ilir Meta nuk do të “martohet” me të djathtën në zgjedhjet e ardhshme, ai mund të qëndrojë në koalicionin natyral të së majtës.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button