Kronika

Braçe: Duka të mos bëjë politikë sot në UEFA, Platininë e kanë bindur serbët. Drejtësi, 3 pikët!

braceDeputeti socialist, Erjon Braçe i kujton Presidentit te Federates se Futbollit se sot ne UEFA nuk duhet te beje politike, por te merret me provat dhe faktet gjate 41 minuta ndeshje ne Beograd.

Ne nje postim ne profilin e tij ne FB, Brace thekson se ‘me politike nuk e bindim dot Platinine, e kane bindur prej nje jete serbet’, nderkohe qe shton se “Paqen me serbet ka kush e ben dhe ka ku behet!!”

“Presidenti i Federates se Futbollit nuk duhet te bej politike sot ne UEFA!! Me politike nuk e bindim dot Platinine, e kane bindur prej nje jete serbet. Duhet te merret teresisht me faktet e provat e konsumuara ne 41 minuta te ndeshjes se Beogradit. Te gjitha, nen driten e rregullave te lojes se futbollut dhe Fair Play”- shkruan Brace.

Sipas tij, Shqiperia pret nga UEFA drejtesi dhe produkti i saj jane tre piket. “Nuk i duam per federaten por i duam per shqiptaret si produkt i se drejtes!! Kaq!!”- perfundon Brace.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button