Keshilla

Keshilla

Dushi i ftohtë ndihmon për rënien në peshë

Një dush i ftohtë në mëngjes nuk ndihmon vetëm në reklasim të trupit dhe mendjes. Ai gjithashtu nxit trupin tuaj…

Read More »

Gabimet në përdorimin e vajit të ullirit

Të gjithë e dimë se vaji i ullirit ekstra i virgjër  është një nga shtatë mrekullitë e botës së ushqimit.…

Read More »

Turizmi: 8 suveniret që mund t’ju çojnë në burg nëse tentoni të kaloni kufirin

Nëse do të përpiqeshit të kalonit kufirin me këto produkte në SHBA, punonjësi i doganës do t’jua bënte me shenjë…

Read More »

Udhëtimi me avion: këshilla për të “fluturuar” më mirë

Një sportiste e huaj ka zbuluar disa sekrete të vogla për të qenë sa më mirë kur udhëtoni me avion.…

Read More »

Këshilla për ta mbajtur shtëpinë e freskët

Mënyra për ta lënë jashtë të nxehtin e madh pa përdorur kondicioner Mbyllni dritaret dhe grilat për ta mbajtur freskun…

Read More »

Luftoni të nxehtin me ushqime të pasura me kalium

Vapa mund t’ju bëjë që të ndiheni të dobët, por ju mund ta “luftoni” atë që nga tavolina, me ushqime…

Read More »

15 “gjëra” që duhet të ketë çdo grua

Janë plot 15 gjëra ato të cilat duhet t’i ketë çdo femër. Zbulojini në artikullin më poshtë se çfarë… 1…

Read More »

Një spray natyral për flokët dhe lëkurën në verë

Receta e spray-t që do t’ju paraqesim më poshtë, i cili mund të pregatitet nga vetë ju në mënyrë të…

Read More »

Si të përballojnë vapën femrat shtatzënë

Temperaturat e larta krijojnë shqetësim për shumë njerëz, veçanërisht për kategoritë më delikate, si fëmijët, të moshuarit dhe gratë shtatzëna.…

Read More »

5 mënyra natyrale për tu dhënë flokëve refleks biond

Kamomil– Zieni në një enë me ujë kamomil dhe lëreni deri sa të ftohet. Lajini flokët normalisht dhe në fund…

Read More »
Back to top button