Keshilla

Keshilla

Çaj kundër anemisë

Përkundër faktit që hekuri është një element kryesor në shëndetin e njeriut dhe është elementi kryesor në natyrë, shumë njerëz…

Read More »

Vaji i ullirit në vend të brufenit

Kjo do të thotë se në rast të dhimbjeve, reumës, ndezjeve të ndryshme dhe sëmundjeve të zemrës, një sasi e…

Read More »

15 arsye pse të hani fikun

Po ju paraqesim 15 arsye pse duhet ta konsumoni atë: 1. Parandalojnë kacerin Shkencëtarët japonezë kanë dëshmuar se ekstrakti i…

Read More »

Fotografia që zhduket kur e shikoni pandërprerë

Gjithmonë është interesante kur luajmë me sytë dhe trurin me anën e iluzioneve. Ky është një iluzion shumë i vjetër,…

Read More »

Të mirat e aromaterapisë

Aroma te çmuara qe na ndihmojnë te bëjnë te kemi humor te mire/ Principet e kësaj metode bazohen tek përdorimi…

Read More »

Pozicionet e drejta dhe të gabuara gjatë gjumit

Llogaritet se janë me shume se 10% e popullsisë qe vuan shqetësime me frymëmarrjen. Behet fjale për shqetësime qe ne…

Read More »

Truke që do të përmirësojnë jetën tuaj

Vraponi sikur të ishit fëmijë Praktikimi i vrapit jo vetëm që do t’ju bëjë të ndiheni më mirë fizikisht, por…

Read More »

Strategji për të luftuar të nxehtin

Temperatura te larta, ajër mbytës, te qëndrosh ne qytet behet gjithmonë e me e vështirë dhe pushimet janë akoma larg.…

Read More »

Zakone jo të shëndetshme, ja se si t’i hiqni qafe

Cigarja gjatë kafesë, një gotë uiski apo alkooli çdo ditë, ushqimi jo i shëndetshëm përpara televizorit… Të gjitha këto janë…

Read More »
Back to top button